Sezóna 2008-2009

TJ Slavoj Český Těšín – TJ Hlučín : 74 : 64

16.10.2008 00:00
  TJ Slavoj Český Těšín – TJ Hlučín   73 : 64 (19:20, 39:30, 52:52)   Slavoj své první utkání ve sdruženém okresním přeboru odehrál na palubovce střední školy hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně proti TJ Hlučín.  Utkání neslo všechny znaky začátku soutěže,

tj. střídaly se velmi pěkné akce s nepochopitelnými výpadky a to na obou  stranách. O výsledku utkání nakonec rozhodla až poslední čtvrtina, kterou pro sebe získali přece jen zkušenější hráči Slavoje a  vyhráli ji rozdílem 9 bodů.

Hráli a body:

Slavoj: Štrba 24, Bosák 21, Ježek M. 12, Kutáč 6, Valošek 5, Beier 3, Balek 2, Hošek, Pavlady..

Fauly: 23 : 15 Trestné hody: 15/9 – 20/10 Trojky: 3 : 5

TJ Třinec - TJ Slavoj Český Těšín : 57 : 88

31.10.2008 00:00
TJ Třinec - TJ Slavoj Český Těšín : 57 : 88 ( 13:27,17:20,10:23,17:18)

13.11.2008 00:00
  TJ Slavoj Český Těšín – TJ Bohumín   79 : 52 (22:19, 34:37, 55:45)   Zajímavé utkání SOP bylo k vidění na palubovce střední školy hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně. Domácí Slavoj se v prvních dvou obdobích dost trápil a tak hosté z Bohumína v polovině utkání vedli 37:34. V třetí čtvrtině domácí začali důsledně bránit, v útoku bezpečně proměňovali své šance a tak odskočili Bohumínu na rozdíl 10 bodů. Tento náskok pak domácí ve čtvrtém období neustále zvyšovali a hosté místy jen přihlíželi exhibičnímu výkonu Slavoje. Kolektivní výkon v druhé polovině utkání rozhodl o tom, že jsme vyhráli rozdílem 27 bodů řekl po utkání trenér Jiří Ježek.

Slavoj: Bosák 22, Štrba 18, Ježek M. 17, Valošek 13, Kutáč 4, Fukala a Šářec 2, Pavlady 1, Balek a Smola.

Fauly: 13/18 Trestné hody: 24/13 – 12/8 Trojky: 7:1

Rozhodčí: Polke a Olka

Start Havířov - TJ Český Těšín : 89:81

28.11.2008 00:00
Start Havířov - TJ Český Těšín : 89:81 ( 21:16, 22:11, 21:18, 25:26)

16.12.2008 00:00
TJ Hlučín - TJ Slavoj Český Těšín : 69 :77 ( 11:20,14,21,26:23,18:13)

08.01.2009 00:00
    Slavoj Český Těšín - TJ TŽ Třinec 76 : 45 (10:9, 33:22, 54:34)   Do místního derby nastoupila obě družstva vlažně, což se projevilo na nízkém skóre za první období. Nedařila se střelba, vázla kombinace a častých ztrát míče se nevyvarovaly obě družstva. V dalších obdobích se

Slavoj výrazně zlepšil, přidal na důrazu a hlavně se podkošoví hráči začali prosazovat pod košem Třince. Mladí třinečtí hráči s veteránem Jiřím Douchou nestačili na zvýšenou aktivitu domácího Slavoje bodově reagovat. Slavoj zvítězil rozdílem 31 bodů, stejně jako v utkání v Třinci. O vítězství v derby se bodově zasloužili všichni hráči, kteří v utkání nastoupili, podotkl po zápase trenér Slavoje Jiří Ježek.

Hráli a body:Slavoj: Balek 7, Bosák 15, Beier 8, Fukala 11, Hecl 2, Ježek J. 2, Ježek M. 17, Valošek 13.

Třinec: Bazgier 6, Doucha 7, Gill 9, Heczko 4, Hlisnikovský 13, Kajfosz 2, Samiec 4.

Fauly: 9 :17 Trestné hody: 17/9 – 8/6 Trojky: 5 : 3

Rozhodčí: Kopecký - Rychlý

TJ Bohumín - TJ Slavoj Český Těšín : 90 :50

12.01.2009 00:00
TJ Bohumín - TJ Slavoj Český Těšín : 90:50 ( 25:8,20:15,24:20,21:7)

22.01.2009 00:00
  TJ Slavoj Český Těšín – TJ Start Havířov   76 : 59 (18:9, 38:23, 56:44)   Zajímavé a v koncovce velmi dramatické utkání bylo k vidění ve čtvrtek 22.ledna na palubovce střední školy hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně. Domácí Slavoj v okresním derby

musel zvítězit větším rozdílem než 8 bodů, chtěl-li zvítězit v meziokresním přeboru.. Každý jiný výsledek hrál pro družstvo Havířova. Základní pětka domácích Beier, Bosák, Ježek, Štrba a Valošek hrála soustředěně, plnila pokyny trenéra Ježka a postupně navyšovala skóre ve prospěch Slavoje. V třetím období Havířov zlepšil pohyb, střelbu za 3 body a do posledního období vstupoval se ztrátou 12 bodů. Slavojáci však nic neponechali náhodě, zlepšili rozehrávku, proměňovali své šance a vyhráli závěrečnou čtvrtinu 20 : 15. Odměnou všem hráčům je zisk titulu meziokresního přeborníka a postup do dalších bojů o účast ve vyšší soutěži. Tradiční opory Slavoje Ježka a Štrbu výborně v tomto utkání doplnil pod košem pivot Marek Kutáč.

Slavoj: Balek 2, Beier, Bosák 9, Fukala, Hecl, Ježek M. 20, Kutáč 9, Pavlady, Štrba 18 a Valošek 14.

Fauly: 16:18 Trestné hody: 14/7 – 18/10 Trojky: 3:6

Rozhodčí: Snopek Martin, Snopek Miroslav

TJ Slavoj Český Těšín - Poski Hladnov : 75 : 69

12.02.2009 00:00
    TJ Slavoj Český Těšín – Poski Hladnov   75 : 69 (14:18, 28:28, 50:53)   Zajímavé a v koncovce velmi dramatické utkání bylo k vidění ve čtvrtek na palubovce střední školy hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně. Domácí Slavoj v prvním utkání finálové skupiny SOP musel tvrdě bojovat o výhru s Poski Hladnov. Hosté od počátku utkání hráli velmi soustředěně a nepřipouštěli si nic než výhru. Domácím se nedařila střelba, ale nesmírnou bojovností stále se soupeřem drželi krok. O vítězství rozhodla závěrečná čtvrtina, kterou Slavoj vyhrál 25 : 16.   Střeleckou smůlu Slavoje protrhl úspěšnou trojkou Kristián, ke kterému se přidal velmi dobře hrající Marek Ježek a nejlepší hráč utkání Igor Bosák. Za velkou bojovnost a hlavně za vynikající obranu v závěru utkání nám výhra právem patří, řekl po utkání spokojený trenér Jiří Ježek. Hostující hráči ze Sokola Karviná Bahník a Kristián byli platnou posilou Slavoje a taky se dvěma trojkami v utkání blýskl veterán Pavlady..

Slavoj: Balek, Bahník, Beier, Bosák 25, Fukala 4, Ježek 16, Kristián 10, Kutáč, Pavlady 6, Valošek 14.

Poski: Jedlička 17, Čarnecký 14, Fraš 10, Velčovský 9, Vaněk a Vršecký 4, Václavík 2, Leder 1.

Fauly: 18/20 Trestné hody: 23/10 – 28/16 Trojky: 5:6

Rozhodčí: Jurda, Polke

TJ Slavoj Český Těšín - TJ Hladnov B : 83 : 100

05.03.2009 00:00
  TJ Slavoj Český Těšín – TJ Hladnov B   83 : 100 (13:25, 33:52, 53:78)   Hladnov - favorit finálové skupiny SOP přijel do Českého Těšína pro vítězství, což dokazoval od začátku utkání. Hosté hráli pestrý basketbal, dařila se jim střelba ze všech vzdáleností a rozhodující trhák

v utkání zaznamenali hostující hráči již v 5.minutě první čtvrtiny, když  Slavoj od té doby nezaznamenal ani jeden bod. a prohrával ji o 12 bodů. Domácí postupně zlepšili střelbu, ale rozjetý soupeř dokázal neustále kontrovat a vyhrál druhou i třetí čtvrtinu. Do poslední čtvrtiny Hladnov vstupoval s náskokem 25 bodů, ale ke cti hráčům Slavoje patří to, že bojovali až do konce utkání a zkorigovali nepříznivý stav o 8 bodů. Ve střelbě trojek jasně dominovali hosté, když zaznamenali celkem 13 trojek oproti 5 trojkám Slavoje. Hvězdami utkání byli za domácí Ježek 36 bodů a hostující Paclt s 37 body.

Slavoj: Bahník 4, Balek , Beier 11, Bosák 9, Ježek M. 36, Kristián 15, Pavlady, Písečný 3, Valošek 5.

Hladnov: Černík 18, Kaleta 7, Kovalski 11, Mutňan 12, Paclt 37, Pustka 8, Vlosinský 7.

Fauly: 18:17 Trestné hody: 18/11– 25/15 Trojky: 5:13

Poski Hladnov - TJ Slavoj Český Těšín : 80 : 56

26.03.2009 00:00
  Poski Hladnov - TJ Slavoj Český Těšín 80 : 56 (24:18,17:14,21:11,18:13)

100 : 67 (26:9, 46:34, 71:48)

Domácí Slavoj nastupoval k poslednímu utkání v sezóně s touhou oplatit valachům těsnou prohru z jejich palubovky. Soustředěný výkon a dobrá obrana v první čtvrtině byla základem k vysokému vítězství Slavoje nad Zbrojovkou Vsetín. Hosté se jen tak lehce nechtěli vzdát, zabojovali, zlepšili zejména střelbu za tří body a tak utkání mělo oboustranně dobrou úroveň.

Na trojky soupeře však vždy dokázali zareagovat domácí hráči Beier s Valoškem a tak diváci viděli celkem 23 trojek. V třetím období výborně hrající podkošoví hráči Bosák, Ježek a Kutáč se zasloužili o rozhodující náskok Slavoje a tak trenér Jiří Ježek dal příležitost všem hráčům na lavičce.

S titulem Přeborník sdruženého okresního přeboru pro sezónu 2008/2009 jsem spokojen, vezmeme-li v úvahu, že jsme se v průběhu soutěže potýkali s řadou zranění hráčů a prakticky jsme nikdy nebyli kompletní, řekl po utkání trenér Jiří Ježek.

Slavoj: Beier 18, Bosák 22, Fukala 5, Hecl 2, Ježek M. 22, Kutáč 8, Makaj, Smola 3, Spratek 2,  Valošek 18.

Vsetín: Buksa 6, Eliáš 11, Kabula 18, Korytář 8, Valenta 11, Vašinka 13.

Fauly: 18 :16 Trestné hody: 17/12 – 12/7 Trojky: 11 : 12

Rozhodčí: Snopek - Snopek

.17.05.2009 21:49

Sezónu jsme ukončili ve Sdruženém meziokresním přeboru na 4. místě ( viz statistiky ) kousek od medaile - měli jsme stejně bodů jako 3 tým souteže. Sezónu však hodnotíme jako úspěšnou - po vítězství v okresním přeboru jsme hráli i vyrovnané zápase v nadstavbové části ( sdružený meziokresní přebor)   - k pravidelným tréninkům se sejdeme až v září 2009.