TJ Slavoj Český Těšín - Start Havířov : 50:66

Hráli : Ježek M. -11, Kutač 11, Valošek 10, Bosák 6, Beier 4, Rylko 4, Fukala 2, Ježek J.2, Pavlady, Hecl

Co k zápasu napsat ? Nešla střelba..:(

TJ VSETÍN - TJ Slavoj Český Těšín : 62 :50 ( 26:14,6:20,11:12,16:7)

30.04.2010 19:05

Hráli:  Rylko 16, Kutač 12, Beir 8,  Šarec 7, Valošek 4,, Pavlady 3, Smola 0

Basketbalisté Slavoje nastoupili k odvetě na palubovce družstva Zbrojovky Vsetín, kterou  porazili doma minulý týden o 30 bodů bez opor M.Ježka,I.Bosáka a T.Fukaly. I díky tomuto oslabení se začátek našim hráčům vůbec nevyvedl -  hráči Vsetína hráli agresivně a rychlými protiútoky si v první čtvrtině vytvořili 12 bodový náskok. V druhé čtvrtině však basketbalisté zabrali a i díky výbornému doskakování mladých pivotů Marka kutače a Richarda Šařce se jim skóre podařilo vyrovnat. Ve třetí čtvrtině se skóre přelévalo na obě strany.O výsledku zápasu tedy rozhodla 4. čtvrtina - v ní však hráči Slavoje přestali proměňovat trestné a soupeř rychlými protiútoky a zpřesněnou obranou dotáhl zápas do vítězného konce.

TJ Slavoj Český Těšín – TJ Zbrojovka Vsetín 88:54 ( 20:13, 40:25, 71:40 )

Slavoj: Kutač-18, Beier-14, Šařec-14, Bosák-13, Ježek M.-11, Valošek-9, Pavlady-7,Ježek J.-2, Fukala, Smola

K dalšímu zápasu nastoupili hráči Slavoje Český Těšín po překvapivém vítězství v předchozím kole na palubovce Polski Ostrava „ B „ proti Valachům ze Vsetína. Případným vítězstvím by udrželi reálnou šanci na zisk bronzového stupínku z 18 účastníků Sdruženého okresního přeboru, což by byl vzhledem k dosavadním nevýrazným a nepřesvědčivým výkonům a výsledkům ve finálové skupině určitě velký úspěch.

Začátek zápasů byl ze strany domácích hráčů ospalý a těžkopádný, ale s přibývajícím časem se začala hra zlepšovat a výsledkem bylo poločasové vedení o 17 bodů.

Do druhé části nastoupili hosté ještě s větší tvrdostí a agresivitou se snahou, někdy až za hranicí fair play , utkání zvrátit. To už jim ale rozjetí domácí hráči nedovolili a soustředěnou hrou hlavně ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli 31:15, dotáhli utkání do vítězného konce. Postupně se do zápasu zapojili všichni hráči s tím, že do střelecké listiny se jich zapsalo hned osm ( z toho 5 dvojciferným bodovým příspěvkem ) , což bylo další pozitivum tohoto utkání. V jedné fázi se na rozehrávce objevili společně nestoři těšínského basketbalu Jan Pavlady a Jiří Ježek a po jejich dnes už klasické akci „ hoď a běž „ mohli přítomní diváci vidět nejhezčí koš zápasu.

Poski „B“ - TJ Slavoj Český Těšín – 41: 66

Středa  14.4.2010

Slavoj:   Ježek M. 23 , , Šářec 18 , Rylko 11, Fukala 8,  Pavlady 4

V dalším utkání nastoupili basketbalisté Slavoje Český Těšín na hřišti ostravského týmu Poski „B“. Nemocemi a pracovními povinnostmi zaneprázdnění hráči Slavoje nastoupili pouze v 5 hráčích ( Ježek M., Fukala , Rylko, Šařec a nestárnoucí Pavlady) a celý zápas tak museli odehrát bez střídání. S tímto handicapem se však vyrovnali – semkli se, bojovností, výbornou obranou a pestrou hrou v útoku si vytvořili v prvním poločase několikabodový náskok. Soupeře převyšovali ve všech herních činnostech a bylo jen otázkou, zda se jim podaří vydržet fyzicky. Což se jim podařilo – v druhém poločase taktickou hrou svůj náskok nejen udrželi, ale navýšili až na konečných 25 bodů rozdílu.Kuriozitou utkání byla srážka dvou hráčů Slavoje ( Pavladyho a Ježka), po které zůstal veterán Pavlady dlouho ležet otřesen na palubovce.Jelikož by ale Slavoj musel dohrávat ve 4 hráčích , Pavlady po krátkém ošetření znovu nastoupil pomohl dovézt zápas do vítězného konce . Svůj zatím nejlepší výkon v dresu Slavoje podal mladý Šařec – autor 18 bodů.

TJ Slavoj Český Těšín - VŠB " B" : 77 : 105

08.04.2010 19:33

Hladnov „B“ - TJ Slavoj Český Těšín – 91:70 (53:32)

18.03.2010 22:55

Slavoj:   Rylko 25, Valošek 11 , Kutáč 10,  Fukala 6,  Beier 6, Šářec 6, Pavlady 3 , Ježek J. 3

K dalšímu utkání přijeli hráči Slavoje na palubovku Hladnova „B“ do Ostravy. Hosté, bez svých dvou nejlepších střelců ( Ježek M. , Bosák – pracovní povinnosti), překvapili favorizované domácí aktivní hrou a celou první čtvrtinu drželi krok. V druhé čtvrtině však nastal katastrofální zkrat hostů – hráči Slavoje si nebyli schopni přihrát a domácí rychlými protiútoky se dostali do dostatečného vedení. V druhém poločase byl viděn zajímavý a vyrovnaný basketbal na obou stranách – o tom svědčí i nerozhodná druhá polovina zápasu. Životní výkon podal v dresu Slavoje střelecký disponovaný Przemek Rylko – autor 25 bodů. Zajímavostí utkání byla neúčast delegovaných rozhodčí ( nakonec pískal trenér domácího mužstva) a účast prvoligového hráče NH Ostrava Jana Stehlíka v dresu domácích –autora 28 bodů.

TJ Start Havířov - TJ Slavoj Český Těšín – 84: 67 (40:40)

Pátek  12.3.2010

Slavoj:   Beier 16, Ježek M. 15, Kutáč 9, Valošek 9, Šářec 8, Fukala 5, Rylko 5,Pavlady, Bosák

Hráči Slavoje nastoupili ke svému čtvrtému zápasu v meziokresním přeboru a snažili se odčinit předešlé 3 porážky.  První čtvrtinu začali excelentně – dobrou obranou a přesnou střelbou nedali domácím šanci a vyhráli ji 21:13. Ve druhé čtvrtině však hráči Slavoje neudrželi nervy na uzdě a postupně se vyfaulovali Ježek ( za 15 minut hry dal 15 bodů!)ja Bosák a domácí stáhli na poločasových 40:40.Ve druhém poločase už bohužel tahali hráči Slavoje bez svých nejlepších hráčů za kratší konec – odešla jim střelba a neproměňovali šestky , čehož domácí využili a v poklidu zvítězili. V hostujícím celku zaslouží pochvalu autor 16 bodů Beier.

I Hráči Poski B byli nad síly basketbalistů Slavoje

TJ Slavoj Český Těšín – Poski „B“ 64:76 (23:41)

Čtrvtek 11.2.2010

Slavoj:                                 Bosák 19, Ježek M. 19, Fukala 7, Valošek 6, Valošek 5, Pavlady 2, Ježek J. 2 ,Hecl 2, Šářec 2, Spratek

Po dvou porážkách přivítali basketbalisté Slavoje na domácí palubovce tým Poski B . Domácí (bez nemocného Kutače) začali náporem a celou první čtvrtinu si udržovali mírné vedení. V závěru první čtvrtiny však odešla domácím střelba a hosté se z rychlých protiútoků do konce prvního poločasu dostali skoro do 20-bodového vedení. Druhý poločas začal Slavoj postupně stahovat náskok hostů –bohužel na méně než 10 bodů se soupeři nepřiblížil.  Pochvalu však určitě zaslouží hráči Slavoje za bojovnost  se kterou se snažili zvrátit nepříznivý stav  . Střelecky vynikli Igor Bosák a Marek Ježek – oba po 19 bodech , první letošní koš dal v závěru po pěkné akci i David Hecl. Další zápas hraje Slavoj  až 12.3.2010 na palubovce Startu Havířov.

NA VYSOKOŠKOLÁKY HRÁČI SLAVOJE NESTAČILI

VŠB Ostrava B -  TJ Slavoj Český Těšín –              97:57 (54:31)

Pátek 5.2.2010

Slavoj:  Kutáč 18, Ježek M. 10, Beier 10, Fukala 9, Šařec 7, Valošek 3, Pavlady

Basketbalisté Slavoje Český Těšín odehráli své druhé utkání nadstavbové části okresního přeboru na palubce VŠB Ostrava. Hosté nastoupili bez zraněného kapitána Igora Bosáka ( kotník) a na domácí mladý tým od začátku zápasu nestačili. Zónovou obranou se snažili eliminovat rychlost domácích, ale ti odpovídali vydařenou střelbou za 3 body a odskočili jim již v první čtvrtině na rozdíl 14 bodů. Hráči Slavoje měli velké problémy s rozehrávkou a domácí snadnými koši po rychlých protiútocích postupně navyšovali skóre. Ve slušně hraném utkání (hráči Slavoje měli dohromady pouze 4 osobní chyby !!) si v  dresu Slavoje zaslouží pochvalu podkošový Marek Kutač ( autor 18 bodů), dobře zahrál i mladý Šařec. Další utkání hraje Slavoj doma , a to již tento čtvrtek 11.2.2010 ve sportovní hale v Českém Těšíně.

Slavoj Český Těšín – Gymnázium Hladnov Ostrava   60:70 (11:18, 26:32, 43:40).

14.01.2010 19:43

Sestava a body Slavoje: Bosák a Valošek po 13, Beier a Kutáč po 10, Pavlady  7, Fukala 4, Rylko 3, Šářec, Kurzok, Smola, Spratek.

Začátek finálové části SOP (sdružený okresní přebor) nezastihl českotěšínské  basketbalisty v nejlepší herní pohodě. Chybějící opory mužstva, Ježka Marka (cizina) a Ježka Jiřího (zranění), bylo domácí družstvo odhodláno plně nahradit. V prvním hracím období se projevovala velká nervozita v útočné hře týmu, zejména v jejím neúspěšném zakončování (pouhých 11 bodů) a soupeř tento časový úsek vyhrál o 7 bodů. Postupem času se domácí začali prosazovat i přesnější  střelbou (Bosák, Valošek, Kutáč, Beier, Pavlady) a ve třetím období zvrátili  nepříznivý vývoj zápasu i díky příkladné bojovnosti při obranném doskakování  (Fukala, Bosák, Kutáč) ve svůj prospěch. V polovině poslední čtvrtiny nikdo z přítomných diváků nepochyboval o vítězství domácích. Jenže přišly nepochopitelné a zbytečné ztráty míčů bez ohrožení soupeřova koše a hosté trestali Slavoj levnými body dosaženými rychlými  protiútoky. V závěru nepomohl ani poslední pokus trenéra, střídáním čerstvých hráčů s úspěšnou střelbou z tréninku, otočit nepříznivý vývoj. Velkou měrou se na ztrátě  dvou bodů podepsalo, mj. i neproměňování trestných hodů (Kutáč – 10/0 !).

Basketbalisté Slavoje se loučili se základní části meziokresního přeboru porážkou

TJ Slavoj Český Těšín – VŠB Ostrava „B“ 54:72 (24:36)

Čtvrtek 17.12.2009

Slavoj:  Valošek 16, Ježek M. 11, Kutáč 10, Beier 8, Pavlady 6, Ježek Jiří 3, Makaj

Hrací období: 13:15, 11:21, 14:18, 16:17, fauly: 13:11,  rozhodčí: Jurda, Pospíšil

Basketbalisté Slavoje odehráli svůj poslední zápas meziokresního přeboru s mužstvem VŠB Ostrava „B“, které v soutěži ještě neprohrálo a již s předstihem si zajistilo první místo ve skupině. Také Slavoj už nemohl být hůř než druhý, a proto se utkání odehrávalo v poklidném tempu. První hrací období bylo vyrovnané, ale od druhého hracího období se projevila rychlost a herní kreativita hostí. Domácí bojovali a několikrát za zápas se soupeři bodově přiblížili – v rozhodujících chvílích však zbytečnými ztrátami balónů dovolili soupeři odskočit na vyšší rozdíl. Střelecky se dařilo Valoškovi – autorovi 16 bodů, citelná byla neúčast Bosáka.

Sokol Karviná - TJ Slavoj Český Těšín : 74:64

11.12.2009 13:46

všichni byli leniví napsat zápis

VŠB Ostrava B - Slavoj Český Těšín : 102 :56

K tomuto mistrovskému utkání proti sobě nastoupili dva dosud neporažené týmy, což slibovalo atraktivní a vyrovnané utkání. Opak byl bohužel pravdou. Hráči Slavoje dorazili v dosti okleštěné sestavě, zkolené nemocemi a omluvenkami, kdežto mužstvo vysokoškoláků bylo v plné sestavě, doplněné navíc o pendly z „A“ mužstva.

Průběh utkání tomu taky odpovídal, hosté  jen s obtížemi zastavovali rychlé brejky domácích a v útoku se proti agresivní obraně domácích velmi těžce prosazovali. Z těchto důvodů v poločase svítil na tabuli stav 61 : 30 pro domácí.

V druhém poločase se kouč Slavoje Štrba odhodlal pro změnu obrany, která přinesla aspoň malý úspěch v podobě vyhrané třetí čtvrtiny. To vysokoškoláckou mašinu sice trochu přibrzdilo, avšak nezastavilo a ta tak dovedla tento zápas do vítězného konce.

Stojí za zamyšlení, zda by tak kvalitní tým neměl hrát vyšší soutěž, jelikož okres se hraje už především pro radost.

Body: Bosák – 21, Ježek M. – 16, Kutač – 9, Valošek – 6, Fukala – 4, Pavlady, Štrba.

19.11.2009 22:49

BASKLETBALISTÉ SLAVOJE OPĚT VYHRÁLI

Slavoj ČESKÝ TĚŠÍN -  TJ TŘINEC : 81:53 (25:26)

Slavoj : Ježek Marek 18, Pavlady Jan 15, Valošek Radomír 12, Kutáč Marek 12, Beier Michael 12, Bosák Igor 9, Ježek Jiří 4, Smola Jiří 2, Fukala Tomáš

Hrací období: 11:12, 14:14, 26:19, 30:18, fauly: 12:11, trojky: 11:6, TH: 8/3 – 10/6, rozhodčí: Válek ml., Válek st.

Ve čtvrtek 19.11.2009 odehráli hráči Slavoje Český Těšín další mistrovské utkání okresního přeboru v basketbale mužů tentokráte na domácí palubovce. Soupeřem jim byl odvěký rival – hráči TJ Třinec. Od začátku bylo cítit, že se jedná o derby a hráči na obou stranách kupili spoustu nevynucených chyb a nemohli se prosadit ani střelbou z dálky, ani pod košem. Proto se také v první čtvrtině nekonaly žádné střelecké hody – hosté tuto čtvrtinu vyhráli v poměru 11:12. Ve druhé čtvrtině pokračovali nervózně hrající domácí v nemastném-neslaném výkonu a hosté s nimi dokázali držet krok. Poločasové skóre se tak ustálilo na 25:26 pro hosty. Po změně stran a důrazné domluvě domácího kouče se hráči Slavoje ve druhém poločase zlepšili, zpřesnili hru i střelbu a zvýšenou bojovností začali hosty přehrávat ve všech směrech. K obratu zavelel svými tříbodovými pokusy veterán Pavlady, který ve druhém poločase vsítil 5 tříbodových košů. Narůstající skóre umožnilo prostřídat celou lavičku a všichni hráči si tak mohli vychutnat pocit vítězství.

25.10.2009 22:46

NEUVĚŘITELNÉ DRAMA SE ŠŤASTNÝM KONCEM PRO SLAVOJ

TJ Slavoj Český Těšín – BK Karviná            59:56 (29:28)

Slavoj:                        Bosák 18, Ježek M. 13, Beier 9, Kutáč 8, Valošek 5, Fukala 4, Spratek 2

Hrací období: 16:14, 13:14, 21:16, 9:12, fauly: 22:14, trojky: 4:1, TH: 13/3 – 26/15, rozhodčí: Snopek ml., Snopek st.

Basketbalisté Slavoje Český Těšín odehráli v pořadí třetí utkání tohoto ročníku soutěže, tentokrát na domácí palubovce, kde hostili Sokol Karviná. Vývoj zápasu byl velmi vyrovnaný a dramatický, kdy oba soupeři se střídali v těsném vedení. Nejvyššího dosáhli domácí na konci třetího hracího období v podobě pouhých 6 bodů. Rozhodující trhák ve vývoji skóre se však Českému Těšínu nevydařil a naopak Karviná jeho náskok postupně stahovala a minutu před koncem utkání se dokonce dostala do dvoubodového vedení. V té době již pro 5 osobních chyb nemohl hrát opustit nejdelší hráč Kutáč.

Ani poté však domácí nesložili zbraně a poslední minuta přinesla skutečné drama. To když hostující pivot neproměnil za vyrovnaného stavu oba trestné hody, podařilo se domácím naopak 8 sekund před koncem jednu šestku proměnit a navíc vybojovat míč na polovině soupeře. Oba nařízené trestné hody pak necelou sekundu před koncem proměnil domácí Valošek a zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Karvinským se však po oddechovém čase a rozehrání z poloviny hřiště podařilo dostat míč na svého rozehrávače, který, ač tísněn domácími obránci, proměnil tříbodový pokus. Naštěstí pro tým Slavoje rozhodčí tento koš, který by znamenal vyrovnání skóre a prodloužení utkání, neuznal pro nedodržení časového limitu při opuštění míče z rukou střílejícího hráče. Český Těšín se tak po špatném a nepřesvědčivém výkonu protrpěl k vítězství.

02.10.2009 14:47

DERBY DVOU ROZDÍLNÝCH POLOČASŮ

TŽ Třinec – Slavoj Český Těšín 50:77 (16:50)

Pátek 2.10.2009

Třinec:             Hlisnikovský 13, Bazgier 10, Doucha 10, Samiec 8, Gill 6, Heczko 3, Harazim,                           Kratochvíl

Slavoj:             Ježek M. 21, Fukala 15, Kutáč 14, Valošek 13, Bosák 6, Beier 5, Ježek J. 2, Smola 1, Pavlady

Hrací období: 9:30, 7:20, 11:7, 23:20, fauly: 14:9, trojky: 8:4, TH: 8/4 – 19/5, rozhodčí: Kavka, Snopek

V tradičním derby základní sestava Slavoje ve složení Beier, Valošek, Bosák, Kutáč a Ježek M. neponechala nic náhodě a záhy si vytvořila rozhodující a dostatečný náskok. Prim pod oběma koši měli zejm. dlouzí hráči Slavoje, se kterými si odevzdaně hrající třinečtí nevěděli rady. Není proto divu, že skóre první poloviny utkání se zastavilo na zdrcujících 16 ku 50 v neprospěch domácích.

Ačkoliv tak bylo utkání prakticky rozhodnuto, hráči Třince se v dalším průběhu nevzdali a výsledkem byl změněný obraz jejich hry ve druhé půli. Hlavní zásluhu na tomto obratu měl kapitán Třince Jiří Doucha, který v minulosti v dobách jeho největší slávy nastupoval i za Slavoj Český Těšín. Přestože se nejedná již o nejmladšího borce, lídr třineckých neztratil mnoho ze svého pověstného výskoku, což na střídající hráče Slavoje ve druhé půli platilo. Třinec jako zřejmě nejslabší účastník skupiny sdruženého okresního přeboru dokázal loňskému vítězi v dalším průběhu utkání nejen vzdorovat, ale konečné skóre udržel v přijatelných mezích.

V utkání se střelecky blýskl za hostující tým zejm. Fukala, který 15-ti body několikanásobně překročil svůj obvyklý střelecký průměr. Šanci však dostali i další hráči hostujícího týmu z jeho lavičky, když trenér J. Ježek pro další zápasy mohl šetřit zraněného kapitána Bosáka a další své klíčové opory. V následujícím utkání Slavoj dne 22.10. od 18.00 hod. na své palubovce přivítá Sokol Karviná.

TJ Slavoj Český Těšín – BC Labrador Ostrava 74:64 (41:34)

24.09.2009 09:12

BASKETBALISTÉ Č. TĚŠÍNA ÚSPĚŠNĚ VSTOUPILI DO NOVÉ SEZÓNY

Slavoj:            Bosák 19, Kutáč 16, Beier 11, Ježek Marek 11, Valošek 9, Fukala 4, Pavlady 2, Kurzok 2, Ježek Jiří, Štrba, Smola, Spratek, hrací období: 20:20, 21:14, 16:14, 17:16, fauly: 21:16, trojky: 6:6, TH: 19/11 – 31/17

Basketbalisté Slavoje Český Těšín vstoupili vítězně do nové sezóny ve sdruženém okresním přeboru. Na své palubovce přivítali ostravský tým vedený exligovým hráčem Ludvíkem Magnuskem. Po úvodním vedení hostí setřásli domácí hráči nervozitu a 13-ti bodovou šňůrou ze začátku druhého hracího období získali dostatečný náskok, který bez problémů udržovali do konce utkání.

K zápasu nastoupilo všech 12 hráčů Českého Těšína připravených na lavičce domácího týmu. Střelecky se blýskl i se zdravotními obtížemi hrající kapitán týmu Bosák, kterému zdárně sekundoval dvoumetrový Kutáč. Tento podkošový hráč je velkým příslibem do budoucna. Úspěšnou střelbou tříbodových košů dobře hrající pivoty podporovali Beier a Valošek. Po delší odmlce způsobené zraněním se na hřišti objevil i nestárnoucí Štrba. Ani ten však nebyl nejstarším hráčem na palubovce, když další rozehranou sezónu „zapsaly“ stále hrající legendy Pavlady a Jiří Ježek. K příštímu utkání nastoupí basketbalisté Slavoje dne 5.10. v tradičním derby s Třincem na jeho hřišti.